Siła natury

      Możliwość komentowania Siła natury została wyłączona

kosmetyki konopneKosmetyki naturalne zyskują coraz większą popularność. Badania naukowe dowodzą, że wyciągi z roślin stanowią doskonałe źródło niezbędnych witamin i minerałów. W tej grupie są także kosmetyki konopne. Klienci z wielką uwagą śledzą nowinki, jakie pojawiają się na rynku. To, co oferuje nam natura, jest o wiele bogatsze niż składy chemiczne.

Konopie, które do tej pory były traktowane jako środek psychotropowy, przeżywają swój renesans. Badania nad medycznymi zaletami konopi, przy okazji dostarczyły informacji o wielu nieznanych właściwościach tej rośliny, także w kosmetologii.

Kosmetyki konopne to toniki, kremy, maści czy szampony do włosów. Specjalistycznym kosmetykiem jest krem CBD. Jest on niezwykle ceniony za zawartość cannabidiolu. Ma on właściwości silnie regenerujące, doskonale przenika przez skórę, nawilżają ją, a także chroni przed promieniami UV. Kosmetyki z konopi mają też właściwości antyzapalne.

Decydując się na zakup kosmetyków naturalnych, należy pamiętać o odpowiednim ich przechowywaniu. Powinny być trzymane z daleka od źródeł ciepła oraz światła. Wyciągi z roślin są bardzo wrażliwe na zmiany temperatur oraz wilgotność. Na opakowaniu każdego z nich powinna być zawarta odpowiednia informacja na ten temat.

Niemniej ważna jest także data przydatności danego kosmetyku. Często zawarte środki bardzo szybko się utleniają przy styczności z powietrzem. Dlatego też nie należy ich używać po upływie czasu, jaki jest od otwarcia słoiczka. Niemniej jednak warto zainwestować w naturalne kosmetyki, naturalna pielęgnacja jest najlepsza dla naszej skóry.