Kiedy klinika medycyny estetycznej może odmówić wykonania zabiegu?

      Możliwość komentowania Kiedy klinika medycyny estetycznej może odmówić wykonania zabiegu? została wyłączona

Do każdego poważniejszego zabiegu medycyny estetycznej, ingerującego dość mocno w samą twarz i cały organizm, należy się odpowiednio przygotować. Każdy, kto zapisał się na botox, powinien odkryć te zasady właściwego przygotowania. Jak one zatem wyglądają i co do nich należy?

Tak naprawdę przygotowania do tego popularnego zabiegu nie są specjalnie trudne, wymagające czy tym bardziej czasochłonne. Pacjenci zapisani na botoks nie muszą wykonywać sobie wcześniej żadnych specjalistycznych badań lekarskich. Specjalista medycyny estetycznej sam przeprowadzi z nimi dokładny wywiad medyczny, na podstawie którego określi prawdopodobny przebieg zabiegu i jego wpływ na samą skórę. Przede wszystkim zechce poznać stan zdrowia swojego pacjenta oraz przebyte przez niego choroby.

W przypadku kobiet na pewno zada też pytanie o to, czy nie są one w ciąży bądź czy nie karmią aktualnie piersią. Wywiad lekarski kończy się zazwyczaj pierwszym wstępnym badaniem. Lekarz musi bowiem sprawdzić stan skóry swojego pacjenta i ocenić, czy jest ona zdolna do przyjęcia chociażby minimalnej dawki toksyny botulinowej. Wszelkiego rodzaju problemy skórne mogą być bowiem przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Najpierw trzeba się ich zatem pozbyć (tyczy się to zwłaszcza trądziku), a dopiero potem udać się na botoks.

Klinika medycyny estetycznej w Krakowie może też odmówić pacjentowi przeprowadzenia zabiegu w momencie, gdy stan jego zdrowia zmusza go do przyjmowania pewnych środków farmakologicznych. Niektóre z nich wchodzą bowiem w negatywne interakcje z toksyną botulinową.